BuiteNLand 4e ed - Hoofdstuk 1 - Wereldeconomie: winnaars en verliezers oefentoetsen & antwoorden
- Elke stap in het productieproces, van grondstof tot eindproduct,
- Goede antwoorden zijn:
- Alle schakels van de productieketen zijn verdeeld over de hele wereld.
- De transport van goederen is efficiënter geworden.
- Landen hebben hun grenzen opengesteld voor buitenlandse producten.
- Een gebied met potentiële klanten
- koude oorlog en dekolonisatie
- 1500 - 1800: katoenplantages
- 1800 - 1945: imperialisme
- Redenen voor een bedrijf om zich in een bepaalde regio te vestigen.
- Brazilië, Rusland, India en China
- a) Multinational
- b) Goedkope arbeid, grote afzetmarkt
- Gebied waar kolonisten een kolonie hebben gevestigd om zich er blijvend te vestigen, zoals in de VS of australië.
- Nederland handelt veel met het buitenland/de economie van Nederland is erg afhankelijk van het buitenland
- Door de zeecontainer was het veel goedkoper om te handelen met andere landen
- In het traditionele beeld van de wereldeconomie spelen de westerse landen de rol van de leiders, omdat daar de meeste investeringen vandaan kwamen. China vervult in het traditionele beeld de rol van volger, omdat zij profiteren van westerse investeringen. En Afrika vervult in het traditionele beeld de rol van de achterblijvers, omdat ze weinig investeringen krijgen. De bron laat zien dat China nu de rol van de leider op zich neemt en bepaalt waar en hoe de economie ontwikkeld en kunnen Afrikaanse landen volgen.
- a) na 1990
- b) Omdat voor 1990 de SU alleen met andere communistische landen handelde. Producten uit de VS, zoals coca cola werden geweerd.
- a) Ontwikkelingsmogelijkheden / grondstoffen
- b) Qatar: De externe oorzaak is de internationale markt, vanwege de hogere vraag naar olie uit het buitenland. De interne oorzaak is de ligging, vanwege de goede aansluiting op het leidingnetwerk naar Europa.
- Ghana: extern oorzaak is het koloniaal verleden, afhankelijkheid. Interne oorzaak is politiek, omdat er geen investeringen zijn door de conflicten.
- Brazilië handelde tijdens de 19e eeuw veel met het buitenland omdat het toen een kolonie was en zorgde voor grondstoffen van de europese industrie
- China handelt op het einde van de 20e eeuw vele met het buitenland omdat multinationals daar gaan produceren.
- Er is veel werk in India / er is veel vraag naar producten uit India. En ze hebben een grote/ jonge beroepsbevolking om aan die vraag te voldoen.
- Er wordt meer verdient aan de banen dan bij gaswinning. Daarom groeit de economie in Groningen.
Deze toets bestellen?
- Snel nog even wat toetsen oefenen? Kies dan onze meest flexibele optie.
- Je kunt maandelijks opzeggen.
- Toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Wat krijg je bij een abonnement?
- Toegang tot alle vakken
- 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
- Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
- Geen stress voor het maken van toetsen
- Voordelig en flexibel. Ideaal als je maar een paar maanden toetsen hoeft te gebruiken.
- Betaal per kwartaal en bespaar hiermee 2 euro per maand.
- Toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Wat krijg je bij een abonnement?
- Toegang tot alle vakken
- 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
- Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
- Geen stress voor het maken van toetsen
- Favoriete keuze van meer dan 70% van de gebruikers.
- Betaal slechts 90 euro per jaar en bespaar hiermee 65 euro.
- Geniet van een volledig jaar toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Wat krijg je bij een abonnement?
- Toegang tot alle vakken
- 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
- Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
- Geen stress voor het maken van toetsen
Dit zeggen leerlingen en ouders
Cijfers omhoog
Onze zoon had in februari zeker 12 minpunten. Hij is gestart met oefenen via Toets mij en heeft een geweldige eindsprint getrokken en afgelopen week bijna het onmogelijke waargemaakt. Er zijn nog maar 2 minpunten over en nog niet alle toetsen zijn terug. Het heeft onze zoon enorm geholpen, omdat er breed getoetst wordt en de vraagstelling, zoals van hem begrepen, overeenkomt met de toets. Als je de oefentoetsen goed kunt maken, beheers je de stof echt goed!
Fijn dat leerlingen alvast een keer een toets kunnen oefenen die eruit ziet zoals op school.
Wij hebben sinds kort Toetsmij, omdat onze dochter het erg lastig heeft met Wiskunde. Op deze manier kan ze het hoofdstuk oefenen met een toets die qua vraagstelling overeenkomt met de toetsen op school. Nu kan ze dit dus eerst oefenen voordat ze de echte toets moet doen. Als docent Engels die werkt met Of Course en All Right kan ik bevestigen dat de toetsen grotendeels overeenkomen met de vraagwijze van de methode zelf. Dat is dus heel fijn voor leerlingen om te oefenen. We hadden heel even een dingetje met het nakijken, want de uitwerkingen werden niet goed weergegeven. Even een mailtje en binnen een dag reactie en ICT ging meteen aan de slag met het herstellen van de uitwerkingen. Super contact, goede dienstverlening! Aanrader!
Zéér tevreden!!
Lid geworden voor mijn zoon in leerjaar 1 van (toen 13) inmiddels 15. Hij zit nu in leerjaar 3 HAVO. Elk boek is makkelijk te vinden en alsmede mailt met een probleem omdat hij Duits krijgt uit een boek van leerjaar 2 word dit zelfs op zondag binnen een half uur opgelost en toegevoegd aan ons account! Zo’n toffe service zie je niet vaak meer! Dus wij zijn zéér tevreden. Sinds we het nu weer gebruiken (tijdje niet gebruikt) scoort hij weer voldoendes en zelf voor wiskunde een 8.8!
Zoek in meer dan 10.000 toetsen
Echte toetsvragen, precies aansluitend op jouw lesmethode en leerjaar. Voor klas 1 t/m 6 van vmbo-t t/m gymnasium.