Toets Biologie

Biologie voor Jou 7e ed deel B - Thema 7 - Mens en milieu oefentoetsen & antwoorden

7e editie
Biologie voor Jou 7e ed deel B
Toets Biologie
Biologie voor Jou 7e ed deel B
Online maken
Toets afdrukken
Je antwoord moet 2 van de volgende effecten bevatten:
  • Het natuurlijk milieu van veel planten en dieren is verdwenen
  • Verschillende plantensoorten en diersoorten zijn uitgestorven
  • Verschillende plantensoorten en diersoorten worden met uitsterven bedreigd
  • De variatie in de natuur neemt af (waardoor de natuur eentoniger wordt)
  • Je antwoord moet twee van de volgende diersoorten bevatten: De otter, de ooievaar, de bever
  • Aardolie, steenkool en aardgas die miljoenen jaren geleden ontstaan zijn uit resten van dode planten en dieren.
  • Opwarming van de aarde en luchtverontreiniging
  • Als een weertype gedurende een periode van meerdere jaren verandert.
  • Juist
  • Onjuist. Zomersmog ontstaat doordat de stoffen die ontstaan bij de verbranding van fossiele brandstoffen bij warm weer en onder invloed van zonlicht met elkaar reageren.
  • Onjuist. 55% van het fijnstof is van natuurlijke oorsprong.
  • Verbranden, storten of gebruiken voor nuttige toepassingen
Je antwoord moet één van de volgende opties bevatten:
  • Verf
  • Medicijnen
  • Batterijen
  • (Spaar-)lampen
  • Spiritus, terpetine, gootsteenontstopper etc.
  • Akkerbouw, veeteelt en tuinbouw
  • Dat als er in een bepaald gebied te veel vis wordt weggevangen, waardoor de vissoort(-en) eventueel verdwijnen uit dat gebied.
  • Een soort organismen die een voedingsgewas aantasten
  • Dan wordt vervuilde grond schoongemaakt of weggehaald.
  • Afval wat zomaar ergens wordt weggegooid
  • Het verbouwen, bewerken en verkopen of verdelen van voedsel in een stedelijke omgeving
  • Juist
  • Onjuist, want er leven nu ook gewoon konijnen in Nederland.
  • Er komt dan heel veel koolstofdioxide in de lucht wat voor het broeikaseffect kan zorgen.
  • De dampkring zorgt ervoor dat een deel van de warmte-uitstraling naar de ruimte minder makkelijk gaat, waardoor de warmte als het ware ‘gevangen’ blijft tussen de dampkring en de aarde.
  • In zuidelijke landen waar het warmer en vochtiger was.
  • Onjuist, het komt zowel in de troposfeer als de stratosfeer voor.
  • In de troposfeer.
  • Bacteriën en schimmels verteren dan het gft-afval zodat het in kleine stukjes wordt afgebroken en als voeding voor planten weer opnieuw gebruikt kan worden.
  • Omdat het ervoor zorgt dat er minder bestrijdingsmiddelen gebruikt hoeven worden die vervolgens ook niet in het grondwater terecht komen.
  • Omdat er niet uitgevaren hoeft te worden om de vis te verkrijgen en je op veel plekken op het land een viskwekerij neer kunt zetten.
  • Dat als er wordt gewerkt met een gif als gewasbestrijdingsmiddel, dit vaak in organismen in lage consumentenorders terecht komt. Deze consumenten worden weer gegeten en zo hoopt het gif op in een organisme. Omdat het gif niet wordt afgebroken maar de hoeveelheid biomassa in de voedselketen wel minder wordt, bestaan dieren hoger in de voedselketen voor een steeds groter deel uit gif.
  • Dan wordt de verontreiniging in de grond door bacteriën omgezet in niet-schadelijke stoffen, en zo de grond schoongemaakt.
  • Gemakzucht en gebrek aan kennis
Hierbij kun je denken aan:
  • Minder lang douchen
  •  Minder producten in de badkamer gebruiken
  • Lampen snel uit doen na gebruik
  • Minder vlees eten
  • Lokaal voedsel kopen
  • Duurzame energie gebruiken
Maar, er zijn veel verschillende antwoorden goed, als ze maar een duurzaam karakter hebben.
Op deze vraag zijn twee mogelijke antwoorden:
  • Er kunnen voor 1950 reptielen en amfibieën verdwenen zijn
  • Er is niet genoeg onderzoek uitgevoerd waardoor men niet heeft gemerkt dat er reptielen en amfibieën uit Nederland verdwenen zijn.
  • De biomassa bestaat uit recent ontstane plantenresten, waardoor de koolstofdioxide die wordt opgenomen in de planten snel weer terug in de lucht komt. De plantenresten van fossiele brandstoffen zijn al lang weg uit de lucht, en de koolstofdioxide die dan vrijkomt bij de verbranding van fossiele brandstoffen, komt dan als extra in de lucht.
  • Minder koolmezen worden groot.
  • Mensen met longaandoeningen hebben al zwakkere longen dan mensen zonder longaandoeningen. Smog irriteert de longen en kan er extra ontstekingen veroorzaken, waardoor de longen nog slechter gaan werken.
  • Juist
  • 1. Doordat veevoer over grote afstanden moet worden vervoerd, kost dit veel (fossiele) brandstof.
  • 2. Het gebruik van fossiele brandstoffen draagt bij aan klimaatverandering.
Bijvoorbeeld:
  • Lieveheersbeestjes die bladluizen opeten
  • Sluipwespen die rupsen opeten
  • Koolmezen die rupsen opeten
  • Er worden dan bacteriën en voedingsstoffen aan het grondwater toegevoegd, wat ervoor kan zorgen dat het water niet gezond meer is en er bijvoorbeeld andere (schadelijke) organismen in gaan groeien – zoals algen.
  • Drankverpakkingen
  • Dan hoeft het voedsel niet ver van de productielocatie naar de verkooplocatie vervoerd te worden en dat scheelt veel vervoer, en dus gebruik van (fossiele) brandstoffen
 

Deze toets bestellen?

Voordeligst
Lidmaatschap ToetsMij
€ 12,99/mnd
  • Snel nog even wat toetsen oefenen? Kies dan onze meest flexibele optie.
  • Je kunt maandelijks opzeggen.
  • Toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Kies dit abonnement

Wat krijg je bij een abonnement?

  • Toegang tot alle vakken
  • 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
  • Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
  • Geen stress voor het maken van toetsen
Eenvoudig en veilig betalen met iDEAL of creditcard
3 maanden ToetsMij
€ 12,99
€ 10,99/mnd
  • Voordelig en flexibel. Ideaal als je maar een paar maanden toetsen hoeft te gebruiken.
  • Betaal per kwartaal en bespaar hiermee 2 euro per maand.
  • Toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Kies dit abonnement

Wat krijg je bij een abonnement?

  • Toegang tot alle vakken
  • 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
  • Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
  • Geen stress voor het maken van toetsen
Eenvoudig en veilig betalen met iDEAL of creditcard
1 jaar ToetsMij
€ 12,99
€ 7,50/mnd
  • Favoriete keuze van meer dan 70% van de gebruikers.
  • Betaal slechts 90 euro per jaar en bespaar hiermee 65 euro.
  • Geniet van een volledig jaar toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Kies dit abonnement

Wat krijg je bij een abonnement?

  • Toegang tot alle vakken
  • 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
  • Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
  • Geen stress voor het maken van toetsen
Eenvoudig en veilig betalen met iDEAL of creditcard

Dit zeggen leerlingen en ouders

10

Cijfers omhoog

Onze zoon had in februari zeker 12 minpunten. Hij is gestart met oefenen via Toets mij en heeft een geweldige eindsprint getrokken en afgelopen week bijna het onmogelijke waargemaakt. Er zijn nog maar 2 minpunten over en nog niet alle toetsen zijn terug. Het heeft onze zoon enorm geholpen, omdat er breed getoetst wordt en de vraagstelling, zoals van hem begrepen, overeenkomt met de toets. Als je de oefentoetsen goed kunt maken, beheers je de stof echt goed!

AP
9.0

Fijn dat leerlingen alvast een keer een toets kunnen oefenen die eruit ziet zoals op school.

Wij hebben sinds kort Toetsmij, omdat onze dochter het erg lastig heeft met Wiskunde. Op deze manier kan ze het hoofdstuk oefenen met een toets die qua vraagstelling overeenkomt met de toetsen op school. Nu kan ze dit dus eerst oefenen voordat ze de echte toets moet doen. Als docent Engels die werkt met Of Course en All Right kan ik bevestigen dat de toetsen grotendeels overeenkomen met de vraagwijze van de methode zelf. Dat is dus heel fijn voor leerlingen om te oefenen. We hadden heel even een dingetje met het nakijken, want de uitwerkingen werden niet goed weergegeven. Even een mailtje en binnen een dag reactie en ICT ging meteen aan de slag met het herstellen van de uitwerkingen. Super contact, goede dienstverlening! Aanrader!

Lelani van den Berg
10

Zéér tevreden!!

Lid geworden voor mijn zoon in leerjaar 1 van (toen 13) inmiddels 15. Hij zit nu in leerjaar 3 HAVO. Elk boek is makkelijk te vinden en alsmede mailt met een probleem omdat hij Duits krijgt uit een boek van leerjaar 2 word dit zelfs op zondag binnen een half uur opgelost en toegevoegd aan ons account! Zo’n toffe service zie je niet vaak meer! Dus wij zijn zéér tevreden. Sinds we het nu weer gebruiken (tijdje niet gebruikt) scoort hij weer voldoendes en zelf voor wiskunde een 8.8!

Linda Ockers

Zoek in meer dan 10.000 toetsen

Echte toetsvragen, precies aansluitend op jouw lesmethode en leerjaar. Voor klas 1 t/m 6 van vmbo-t t/m gymnasium.

Ik zit in het
en doe
ik wil beter worden in