Toets Biologie

Nectar 5e ed/ FLEX - Hoofdstuk 10 - Je verandert oefentoetsen & antwoorden

5e ed
Deze oefentoets behandelt o.m. de volgende onderwerpen: opgroeien, levensfasen, hormonen, groeien, celdeling, groeischijven, groeispurt, puberteit, geslachtskenmerken, ongesteld, menstruatie, zaadlozing, transgender, transseksueel, relaties, hetero-, homo- en biseksueel, geslachtsgemeenschap, orgasme, soa’s, HIV, condoom, aids, HPV, hersenen, zenuwcellen.
Nectar 5e ed/ FLEX
Toets Biologie
Nectar 5e ed/ FLEX
Online maken
Toets afdrukken
Baby  Peuter Kleuter Kind/schoolkind Puber Adolescent/Jongvolwassene Volwassene Oudere Toelichting: Ze hoeven niet in deze volgorde te staan Hormonen  b) Doelwitorganen d) Kraakbeencellen/ in de groeischijven De groeispurt Begint eerder bij meisjes  De penis en de balzak b) Onjuist d) Heupen en borsten   c) Oestrogeen  Genderdysforie   b) Waarden a) Seksueel Overdraagbare Aandoening Het gebied van Wernicke  Jongens groeien 10 cm per jaar  tijdens de groeispurt. De grafiek van de meisjes stopt rond 15 jaar omdat het groeien van de meisjes dan ongeveer stopt.  Dat betekent dat diegene zich seksueel aangetrokken voelt tot hetzelfde geslacht Als een vrouw homoseksueel is, valt ze op vrouwen en noem je dat lesbisch Als een man homoseksueel is valt hij op mannen  De ziekteverwekker overleeft niet buiten het menselijk lichaam. Het kan alleen tot besmetting leiden wanneer er direct contact is tussen geslachtsorganen, mond of anus. a) het HIV-virus b) Dat betekent dat je besmet bent met het HIV-virus maar dat je nog geen symptomen hebt en dus nog niet de ziekte (Aids) hebt. c) incubatietijd  d) Deze medicijnen voorkomen dat het aidsvirus (hiv) zich in je lichaam snel vermeerdert. Deze medicijnen genezen je niet! Maar verlengen de tijd waarin je nog geen symptomen van de ziekte/aids hebt.  a)  De hersenen zijn nog niet klaar met ontwikkelen nadat het kind geboren is De ontwikkeling van de hersenen gaat nog een hele tijd door Alcohol heeft een negatieve invloed op de ontwikkeling van de hersenen Daarom kan alcohol er bij jongeren voor zorgen dat de hersenen zich niet goed ontwikkelen Bij volwassene zijn de hersenen al uitontwikkeld/volgroeid en heeft alcohol dus geen invloed meer op de ontwikkeling van de hersenen b) Ja, biologisch gezien zou dat beter zijn, want: De hersenen zijn nog steeds niet volledig ontwikkeld wanneer kinderen 18 jaar zijn  Alcohol kan daarom nog steeds een negatieve invloed hebben op de ontwikkeling van de hersenen Een goede leeftijd zou 25 jaar zijn, want rond deze leeftijd zijn de hersenen van veel mensen wel ontwikkeld/volgroeid.  c) De hersenen van een baby ontwikkelen zich enorm tijdens de zwangerschap Als de vrouw alcohol drinkt tijdens de zwangerschap kan dit dus een enorm effect hebben op de ontwikkeling van de hersenen van het kind!

Deze toets bestellen?

Voordeligst
Lidmaatschap ToetsMij
€ 12,99/mnd
  • Snel nog even wat toetsen oefenen? Kies dan onze meest flexibele optie.
  • Je kunt maandelijks opzeggen.
  • Toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Kies dit abonnement

Wat krijg je bij een abonnement?

  • Toegang tot alle vakken
  • 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
  • Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
  • Geen stress voor het maken van toetsen
Eenvoudig en veilig betalen met iDEAL of creditcard
3 maanden ToetsMij
€ 12,99
€ 10,99/mnd
  • Voordelig en flexibel. Ideaal als je maar een paar maanden toetsen hoeft te gebruiken.
  • Betaal per kwartaal en bespaar hiermee 2 euro per maand.
  • Toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Kies dit abonnement

Wat krijg je bij een abonnement?

  • Toegang tot alle vakken
  • 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
  • Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
  • Geen stress voor het maken van toetsen
Eenvoudig en veilig betalen met iDEAL of creditcard
1 jaar ToetsMij
€ 12,99
€ 7,50/mnd
  • Favoriete keuze van meer dan 70% van de gebruikers.
  • Betaal slechts 90 euro per jaar en bespaar hiermee 65 euro.
  • Geniet van een volledig jaar toegang tot alle vakken bij ToetsMij.
Kies dit abonnement

Wat krijg je bij een abonnement?

  • Toegang tot alle vakken
  • 20 kwalitatieve oefentoetsen per maand
  • Antwoorden, uitwerkingen en toelichtingen
  • Geen stress voor het maken van toetsen
Eenvoudig en veilig betalen met iDEAL of creditcard

Dit zeggen leerlingen en ouders

10

Cijfers omhoog

Onze zoon had in februari zeker 12 minpunten. Hij is gestart met oefenen via Toets mij en heeft een geweldige eindsprint getrokken en afgelopen week bijna het onmogelijke waargemaakt. Er zijn nog maar 2 minpunten over en nog niet alle toetsen zijn terug. Het heeft onze zoon enorm geholpen, omdat er breed getoetst wordt en de vraagstelling, zoals van hem begrepen, overeenkomt met de toets. Als je de oefentoetsen goed kunt maken, beheers je de stof echt goed!

AP
9.0

Fijn dat leerlingen alvast een keer een toets kunnen oefenen die eruit ziet zoals op school.

Wij hebben sinds kort Toetsmij, omdat onze dochter het erg lastig heeft met Wiskunde. Op deze manier kan ze het hoofdstuk oefenen met een toets die qua vraagstelling overeenkomt met de toetsen op school. Nu kan ze dit dus eerst oefenen voordat ze de echte toets moet doen. Als docent Engels die werkt met Of Course en All Right kan ik bevestigen dat de toetsen grotendeels overeenkomen met de vraagwijze van de methode zelf. Dat is dus heel fijn voor leerlingen om te oefenen. We hadden heel even een dingetje met het nakijken, want de uitwerkingen werden niet goed weergegeven. Even een mailtje en binnen een dag reactie en ICT ging meteen aan de slag met het herstellen van de uitwerkingen. Super contact, goede dienstverlening! Aanrader!

Lelani van den Berg
10

Zéér tevreden!!

Lid geworden voor mijn zoon in leerjaar 1 van (toen 13) inmiddels 15. Hij zit nu in leerjaar 3 HAVO. Elk boek is makkelijk te vinden en alsmede mailt met een probleem omdat hij Duits krijgt uit een boek van leerjaar 2 word dit zelfs op zondag binnen een half uur opgelost en toegevoegd aan ons account! Zo’n toffe service zie je niet vaak meer! Dus wij zijn zéér tevreden. Sinds we het nu weer gebruiken (tijdje niet gebruikt) scoort hij weer voldoendes en zelf voor wiskunde een 8.8!

Linda Ockers

Zoek in meer dan 10.000 toetsen

Echte toetsvragen, precies aansluitend op jouw lesmethode en leerjaar. Voor klas 1 t/m 6 van vmbo-t t/m gymnasium.

Ik zit in het
en doe
ik wil beter worden in